Spirituele reis · Sri Lanka · 24 feb – 12 mrt 2027
Een leven vol wonderen
Zeventien dagen door het land waar de ziel danst. Van eeuwenoude tempelsteden, theevelden, jungle en watervallen tot palmenstranden aan de oceaan.
Vertrek
24 feb – 12 mrt
2027
Duur
17 dagen
volledig verzorgd
Groep
Ca. 6 – 13 reizigers
klein & vertrouwd
Verzorging
All-in
volpension
Vanaf
€ 2.875 p.p.
excl. vluchten
Het land waar de ziel danst
Jij bént een wonder
En dat wonder mag ontwaken in het land van duizend wonderen. Sri Lanka is de oudste boeddhistische beschaving ter wereld. Hier is boeddhisme geen religie, maar een manier van leven.
Sri Lanka is geen bestemming, het is een spiegel. Een heilige reis naar binnen, gedragen door de magie van een land dat leeft, ademt en je uitnodigt om ten diepste te voelen, te verwonderen en te ZIJN.
De perfecte plek om jouw leven opnieuw te ontdekken.
Onderweg verweven we meditaties, oefeningen, rituelen en bewustzijnswerk met alles wat dit eiland zo betoverend maakt: heilige plekken, wilde natuur, hartelijke mensen en de oceaan.
Geen meditatie-ervaring nodig, iedereen reist op eigen tempo
Diepgang én vakantie: bewustzijnswerk, avontuur en tijd voor jezelf
Persoonlijke begeleiding door Sylvia & Dominique

Proef de sfeer
Sri Lanka in één minuut
Van eeuwenoude tempelsteden en theevelden tot palmenstranden aan de oceaan. Zet het geluid aan en reis alvast even met ons mee.
De route
Jouw reis van dag tot dag
Van het serene retreat aan Victoria Lake via de hooglanden naar de zuidkust, elke etappe heeft haar eigen energie.
Dag1
Amsterdam → Colombo
Op weg naar het eiland
Vertrek vanaf Schiphol naar Colombo met Turkish Airlines. Bekijk de vluchttijden

Dag2
Digana
Landen aan Victoria Lake
Vanuit Colombo reizen we naar onze prachtige retreat in Digana, in het bergachtige deel van Sri Lanka aan de oever van Victoria Lake. Bij aankomst nemen we de tijd om rustig te landen. Je vindt je plekje in één van de sfeervolle kamers, kunt een verfrissende duik nemen in het zwembad, een heerlijke wandeling maken, lekker relaxen of gewoon even niets doen.
Lees verderMinder tonen
Deze dag staat in het teken van aankomen in het land, in de groep en bij jezelf. We sluiten de dag af met een zachte begeleide meditatie die je helpt herinneren aan het wonder dat jij bent en aan de wonderen die jou omringen.
Een liefdevolle uitnodiging om met verwondering te kijken naar jezelf, naar elkaar en naar alles wat deze reis je zal brengen.

Dag3
Digana
Het openingsritueel
Ochtendprogramma, openingsritueel om onze intentie te bekrachtigen.
Een moment van verdieping waarin je contact maakt met je innerlijke kracht, je aanwezigheid eert en je opent voor de schoonheid en de wonderen van je ware Zelf en het leven.
In de namiddag starten we met het openingsritueel om je hart te openen, je intentie te bekrachtigen en de wonderen te ontvangen.

Dag4
Anuradhapura
De ziel van Sri Lanka
Anuradhapura is een oude boeddhistische stad vol stoepa's, ruïnes en meditatieplaatsen en wordt ook wel de ziel van Sri Lanka genoemd. Een plek die zo diep geworteld is in de geschiedenis, cultuur en spiritualiteit van het eiland, dat men zegt: wie Anuradhapura niet heeft gezien, kent het ware Sri Lanka niet.
Lees verderMinder tonen
Samen met een gids wandelen we door deze heilige stad om niet alleen te zien, maar ook te voelen wat Anuradhapura zo bijzonder maakt. Hierna brengen we een bezoek aan de Bodhi-boom (meer dan 2000 jaar oud). Deze heilige boom is voortgekomen uit een stekje van de Indiase Bodhgaya-boom, waaronder Boeddha zijn verlichting zou hebben bereikt.
Aansluitend reizen we naar Mihintale, een van de belangrijkste bedevaartsoorden voor boeddhisten. Hier bij deze heilige heuvel, waar het boeddhisme zijn intrede deed, wacht je niet alleen een diepe spirituele stilte maar ook een adembenemend uitzicht over de uitgestrekte jungle. Tijdens de zonsondergang genieten we hier van een magisch lichtspel over de heilige heuvels.

Dag5
Digana
Van wond naar Wonder
Ochtendprogramma: Van wond naar Wonder.
Tijdens deze ochtend bewegen we op een zachte en helende manier van wond naar wonder. Door ruimte te geven aan wat geraakt wil worden en met zachtheid te luisteren naar wat je lichaam en je hart je willen vertellen.
We sluiten de dag af met een traditionele culturele show waar we kunnen genieten van authentieke Sri Lankaanse dansen, muziek en adembenemende vuuracts. Een onvergetelijke ervaring die de rijke cultuur van het eiland tot leven brengt.

Dag6
Kandy
Kandy & de Tempel van de Tand
In de ochtend vertrekken we naar de betoverende stad Kandy, de culturele hoofdstad van Sri Lanka. Deze kleurrijke stad biedt een unieke combinatie van levende energie en serene rust.
Lees verderMinder tonen
We dompelen ons onder in het lokale leven met een bezoek aan de Kandy Municipal Central Market. Deze bruisende markt in het hart van de stad is een kleurrijk spektakel van kleuren, geuren, smaken en geluiden. Van verse groenten en exotisch fruit tot specerijen, souvenirs en kleding. Hier valt van alles te proeven en te ontdekken. Echt een unieke ervaring om nooit te vergeten.
Hierna gaan we lunchen en maken we een ontspannen wandeling rondom het schilderachtige Kandy Lake, waar we een glimp opvangen van het dagelijks leven in de stad. Lokale bewoners wandelen hier, monniken passeren in hun oranje gewaden en het meer zelf weerspiegelt de schoonheid van de omgeving.
Vervolgens bezoeken we het spirituele hart van de stad, de Temple of the Tooth. Deze tempel is een belangrijk pelgrimsoord waar de tand van Boeddha wordt bewaard. De tand staat symbool voor de geestelijke reis naar verlichting, geluk en bescherming tegen kwaad en negatieve invloeden. De hele dag zie je hier mensen bloemenoffers brengen en monniken die bezig zijn met allerlei rituelen. Hier nemen wij met veel plezier deel aan.

Dag7
Digana
Ont-dekken
Programma: ont-dekken.
Een reis naar binnen waarin je stap voor stap de rollen en maskers aflegt die je in het dagelijks leven draagt om van hieruit te ontspannen in wie je werkelijk bent. Je ware Zelf dat vrij is van beperkingen, verwachtingen en conditioneringen.
Lees verderMinder tonen
In de middag ben je vrij om te voelen waar jij behoefte aan hebt. Rust, reflectie, beweging of stilte. Jouw tijd, jouw tempo.
In de namiddag komen we weer samen om dieper af te stemmen op onze essentie. Vanuit stilte, verbinding en bewustzijn verkennen we wat het betekent om écht jezelf te zijn.

Dag8
Sigiriya
De Leeuwenrots
Programma: in de ochtend sluiten we deze week af met een bekrachtigend programma in WONDEREN.
Na de lunch vertrekken we naar Sigiriya, bekend om zijn eeuwenoude rots die 200 meter hoog is: de Leeuwenrots. Bovenop de rots liggen overblijfselen van het koninklijk paleis uit de 5de eeuw en geniet je van een adembenemend uitzicht op de rijstvelden en de jungles.
Lees verderMinder tonen
Verder ben je vrij om eigen invulling te geven aan je middag. Voor wie zin heeft in een authentieke ervaring is er de mogelijkheid om deel te nemen aan een optionele Safari Village Experience. Je wordt met een traditionele kar, voortgetrokken door een buffel, naar een rustig meer gebracht. Daar stap je over in een klein bootje, waarmee je het water oversteekt naar het afgelegen platteland. Hier word je verwelkomd door de lokale bewoners, die je met veel warmte en passie leren hoe je authentieke Sri Lankaanse gerechten bereidt. Samen geniet je daarna van het resultaat.
Een unieke kans die je meeneemt naar het hart van het landelijke Sri Lanka, en helemaal vrijblijvend.

Dag9 – 10
Ramboda
Theevelden & watervallen
Onderweg maken we een tussenstop bij de iconische Ambuluwawa Tower. Wie wil, kan de tower beklimmen voor een panoramisch uitzicht, terwijl anderen kunnen genieten van een geurige kop koffie met zicht op de glooiende Ambuluwawa Hills.
Van daaruit reizen we verder naar het bergdorpje Ramboda, waar we 2 nachten verblijven in een hotel met een weids uitzicht over de imposante bergen en de schilderachtige watervallen. De volgende dag maken we een serene wandeling langs uitgestrekte theeplantages en kabbelende watervallen. Even verstillen en ont-moeten met de natuurlijke schoonheid van deze streek.
Lees verderMinder tonen
We ronden de dag af met een stiltemeditatie te midden van de krachtige, rustgevende natuur. Een moment om te zakken in jezelf en te aarden.

Dag11 – 12
Nuwara Eliya → Ella
De mooiste treinreis van Azië
We vertrekken vanuit Ramboda naar Nuwara Eliya waar we de meest indrukwekkende treinreis van Azië gaan beleven naar Ella.
De treinreis van Nuwara Eliya naar Ella is werkelijk een betoverende tocht dwars door het hart van het Sri Lankaanse hoogland. De rit duurt zo'n 3 tot 4 uur. Het tempo ligt laag en dat is ook de bedoeling. Elke bocht onthult een nieuw panorama: groene valleien, eindeloze theeplantages, mistige berglandschappen, watervallen en afgronden die je adem doen stokken.
Lees verderMinder tonen
Het uitzicht verandert onderweg voortdurend. Helderblauwe luchten maken plaats voor mysterieuze nevels die over de velden hangen, terwijl kleurrijke dorpjes en wuivende theeplukkers aan je voorbijglijden. De ramen en sommige deuren blijven open, zodat je de frisse berglucht en de geur van eucalyptus kunt opsnuiven.
Voor de avonturiers onder ons mag je tijdens de rit uit de deur hangen, het landschap aan je voorbij zien gaan en voelen dat je leeft.

Dag13
Bundala
Olifanten in Bundala
Vanuit Ella vertrekken we richting Weligama. Onderweg bezoeken we Bundala National Park. Dit park is nog minder toeristisch en staat bekend om zijn indrukwekkende dierenleven, waaronder olifanten, luipaarden, krokodillen en kleurrijke vogels. Je kijkt je ogen uit, zowel qua dieren als qua prachtige landschappen en jungles.

Dag13 – 16
Weligama & Galle
Weligama, een verborgen parel
We verblijven 4 nachten in Weligama. Een tropisch paradijsje waar gouden stranden, wuivende palmbomen en de azuurblauwe oceaan samenkomen. In de omgeving zie je soms de traditionele paalvissers van Weligama.
Laat je verrassen door dit betoverende kustplaatsje waar natuur, cultuur en gastvrijheid samenkomen in een betoverende mix.
Lees verderMinder tonen
Ook zullen we Galle bezoeken, een historische kuststad in het zuiden van Sri Lanka. Wat Galle bijzonder maakt:
- Galle Fort: sfeervolle straatjes met oude Nederlandse huizen, cafés en boetiekjes
- Koloniale geschiedenis: je ziet duidelijk de Portugese, Nederlandse en Britse invloeden
- Vuurtoren & stadsmuren: prachtige plek voor zonsondergang
- Kunst en sfeer: veel kleine galerieën, winkels en gezellige restaurants
- Kustligging: uitzicht op de Indische Oceaan en tropische sfeer

Dag16 – 17
Negombo
Little Rome & afscheid
De laatste dag in Sri Lanka verblijven we in Negombo, een authentieke vissersstad. Negombo wordt ook wel 'Little Rome' genoemd vanwege de vele oude kerken, tempels en moskeeën.
Dag 17. Met koffers vol herinneringen en harten vol avonturen en wonderen vertrekken we richting het vliegveld. Sri Lanka was voor mij een reis vol mooie momenten, nieuwe ervaringen en onvergetelijke indrukken. Iedere dag was een grootse belevenis. Echt een wonderbaarlijk land.
Ayubowan
‘moge je lang leven’, de Sri Lankaanse groet bij aankomst en afscheid




Het bewustzijnsprogramma
Reizen naar binnen
Om de dag begint de ochtend met een programma van zo'n tweeënhalf tot drie uur: lichaamswerk, ademwerk, meditaties en oefeningen rond een thema dat met de reis meegroeit. De middagen zijn van jou. Zwemmen, wandelen door de jungle of langs het meer, een massage of gewoon níets.
Meditaties, energetische afstemmingen en rituelen op krachtplekken
Praktische tools én audio-opnames, ook voor thuis
Alles is uitnodiging, alleen jouw bereidheid is welkom
Openingsritueel · Van wond naar Wonder · Ont-dekken · Wonderen
Op de dagen tussen de programma's nemen we je mee op magische excursies naar prachtige 'kracht'plekken in de omgeving.

Verblijf
Slapen op bijzondere plekken
Comfortabele, kleinschalige en sfeervolle accommodaties, stuk voor stuk met zorg gekozen.

7 nachten
Rukgala Retreat · Digana
Een klein, sereen retreat aan Victoria Lake: zwembad, jungle-uitzicht, airco en een eigen badkamer. Onze thuisbasis in de eerste week.

4 nachten
De hooglanden · Ramboda & Ella
Charmante berghotels tussen theeplantages en watervallen, met weidse uitzichten, en in Ella een zwembad boven de vallei.

5 nachten
De kust · Weligama & Negombo
Een sfeervol yogahotel op loopafstand van het strand, en tot slot een kleinschalig boutiquehotel aan het kanaal van Negombo.
Kamerindeling: gedeelde tweepersoonskamer, driepersoonskamer (eerste week) of eigen kamer tegen toeslag.












Prijzen & boeken
Ga je mee?
Drie en tweepersoonskamer
Ruime kamer met vide, eerste week, daarna gedeelde tweepersoonskamer
€ 2.875
per persoon · volpension
Meest gekozen
Tweepersoonskamer
Gedeelde kamer, je deelt met een reisgenoot van dezelfde reis
€ 2.995
per persoon · volpension
Eigen kamer
De hele reis een kamer voor jou alleen, ideaal als je privacy wilt
€ 3.995
per persoon · volpension
Inbegrepen
✓ Alle overnachtingen op bijzondere, kleinschalige locaties
✓ Volpension: alle maaltijden, koffie, thee en water
✓ Het volledige bewustzijnsprogramma, incl. audio-opnames voor thuis
✓ Alle excursies, entrees en transfers ter plaatse
✓ Persoonlijke begeleiding door Sylvia & Dominique, de hele reis
Niet inbegrepen
✕ Internationale vluchten, zelf boeken, of DEVINUS regelt het voor € 50 (gunstige tijden via Turkish Airlines vanaf Amsterdam of Düsseldorf)
✕ Reis- en annuleringsverzekering
✕ Persoonlijke uitgaven & fooien

Sylvia & Dominique, jouw begeleiders deze reis
Jouw begeleiders
In vertrouwde handen
Sylvia Smit organiseert al sinds 2007 spirituele reizen door Azië en Europa. Samen met Dominique van Wingerden, beide ervaren in bewustzijnsontwikkeling, begeleiden ze je van de eerste meditatie tot het laatste afscheidsdiner: professioneel, warm en met humor.
Twee begeleiders op een kleine groep: veel persoonlijke aandacht
Ruimte voor jouw proces
Ook ná de reis kun je bij Sylvia en Dominique terecht
Heen & terug
De groepsvlucht naar Sri Lanka
We vliegen samen met Turkish Airlines van Amsterdam naar Colombo, met een overstap in Istanbul. Op woensdag 24 februari ontmoeten we elkaar op Schiphol; de volgende ochtend landen we op Sri Lanka. De vlucht zit niet bij de reissom in: DEVINUS boekt je ticket graag voor je, voor € 50 servicekosten.
Heenreis
Amsterdam → Colombo
woensdag 24 februari 2027 · 1 overstap in Istanbul
14:30wo 24 febAMS Amsterdam Schiphol
Turkish Airlines TK 1958
Amsterdam → Istanbul
Overstap in Istanbul
Turkish Airlines
Istanbul → Colombo · aansluitende vlucht
07:45do 25 febCMB Colombo Bandaranaike
Totale reistijd: 12 uur 45 min
Terugreis
Colombo → Amsterdam
vrijdag 12 maart 2027 · 1 overstap in Istanbul
07:25vr 12 mrtCMB Colombo Bandaranaike
Turkish Airlines TK 731
Colombo → Istanbul
Overstap in Istanbul
Turkish Airlines
Istanbul → Amsterdam · aansluitende vlucht
17:05vr 12 mrtAMS Amsterdam Schiphol
Totale reistijd: 14 uur 10 min
Ook mogelijk
Vliegen vanuit Düsseldorf
Turkish Airlines vliegt ook vanuit Düsseldorf naar Colombo. Handig als dat dichter bij huis is: je vertrekt op dezelfde dag en landt op hetzelfde moment in Colombo als de groep vanaf Schiphol.
Heenreis
Düsseldorf → Colombo
woensdag 24 februari 2027 · 1 overstap in Istanbul
14:10wo 24 febDUS Düsseldorf Airport
Turkish Airlines TK 1526
Düsseldorf → Istanbul
Overstap in Istanbul
Turkish Airlines
Istanbul → Colombo · aansluitende vlucht
07:45do 25 febCMB Colombo Bandaranaike
Totale reistijd: 13 uur 5 min
Terugreis
Colombo → Düsseldorf
vrijdag 12 maart 2027 · 1 overstap in Istanbul
07:25vr 12 mrtCMB Colombo Bandaranaike
Turkish Airlines TK 731
Colombo → Istanbul
Overstap in Istanbul
Turkish Airlines
Istanbul → Düsseldorf · aansluitende vlucht
17:10vr 12 mrtDUS Düsseldorf Airport
Totale reistijd: 14 uur 5 min
De aansluitende vluchten via Istanbul worden bij het boeken vastgelegd. Vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen door de luchtvaartmaatschappij.
Veelgestelde vragen
Goed om te weten
Heb ik meditatie-ervaring nodig?
Nee. Beginners zijn net zo welkom als ervaren mediteerders: alles wordt stap voor stap begeleid en je doet mee op jouw tempo.
Hoe groot is de groep?
Klein en vertrouwd: ca. 6 tot 13 reizigers. Zo is er alle ruimte voor persoonlijke aandacht én voor jezelf.
Kan ik alleen mee op reis?
Zeker, de meeste deelnemers reizen solo. De sfeer is warm en veilig, en je kunt kiezen voor een gedeelde kamer of een eigen kamer.
Zijn de vluchten inbegrepen?
Nee, die boek je zelf. Zo kies je zelf je vertrekpunt en bagage-opties. Liever ontzorgd? DEVINUS boekt je vlucht voor € 50, met gunstige tijden via Turkish Airlines vanaf Amsterdam of Düsseldorf.
Waarom eind februari?
Februari en maart zijn de mooiste maanden voor deze route: droog en zonnig in de tempelsteden, de hooglanden én aan de zuidkust.
Wat als ik onverhoopt moet annuleren?
Daarvoor gelden de algemene voorwaarden van DEVINUS. Twijfel je ergens over? Bel of app Sylvia gerust. Zij denkt graag met je mee.
✦
Ga je mee naar het land van duizend wonderen?
Er is plek voor maximaal 13 reizigers, en het grootste wonder van deze reis ben jijzelf.
Liever even persoonlijk? Bel of app Sylvia: 06 - 31 90 71 06

















































